Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 876 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Demonstrace k 3. výročí vyhlášení nezávislosti Kosova (Tisková zpráva ) Email

Středa, 16. února 2011

Dne 17. února 2011 od 16:00 se v Praze na Václavském náměstí bude konat demonstrace proti jednostranně vyhlášené nezávislosti tzv. Republiky Kosovo a jejímu uznání Českou republikou a dalšími zeměmi. Vyhlášením nezávislosti prozatímními institucemi samosprávy Kosova došlo k porušení stále platné rezoluce Rady bezpečnosti OSN č. 1244 z roku 1999, která stvrzuje územní celistvost Srbska v souladu s Helsinským závěrečným aktem (1975).

Demonstraci pořádá občanské sdružení Přátelé Srbů na Kosovu. Na demonstraci vystoupí poslankyně srbského parlamentu Marina Raguš, poslanec Jaroslav Foldyna z ČSSD, režisér Václav Dvořák, Daniel Solis z DSZ, Pavel Křivka ze Suverenity (SBB), student medicíny a rodák z Kosovske Mitrovici Zoran Lešević a Jan Šneberk z českého vlasteneckého sdružení Svornost.
Občanské sdružení Přátelé Srbů na Kosovu bylo založeno 6. května 2008. Předmětem činnosti sdružení je přispívat k rozvoji přátelských vztahů a spolupráce mezi Čechy a Srby a podpora Srbů žijících v Kosovu a Metohiji.

Od roku 2009 se o. s. zabývá také problematikou dalších menšin v Kosovu, především situací romské menšiny.

                                                                              Přátelé Srbů na Kosovu o.s.